Příroda, to je krása..

V Rychlebských horách je krásně a o tom, jak svědčí místní terény orientačnímu běhu, se již brzy můžete sami přesvědčit. Komu se ale v místní krajině také daří je vysoká, viz video.

Krátkometrážní dokument ze života laní byl natočen již dříve, ačkoliv v něm není ani památky po sněhu. Přesněji řečeno někdy v době mezisněhové – (odb. internixál – z latinského nix – sníh), tedy někdy v mezi březnem a květnem letošního roku.

Při úterní návštěvě arény nás totiž počasí zavedlo do dalšího kola v ringu, kde probíhal zápas mezi zimou a jarem. Průběh zápasu byl tentokrát velmi jednostranný. Už od začátku zima zatlačila jaro do kouta a zasypávala ho přívaly sněžných pěstí, což rozbouřilo fanoušky v publiku zimy natolik, že vytvořili přímo mrazivou atmosféru. Každý další úder byl silnější a misky vah se začínaly jasně naklánět k zimě, obrana jara byla totiž velmi slabá a často se dostávalo do kleští, z nichž si odneslo četné omrzliny. Nedokázalo reagovat na rychlé výpady a jen tak tak odolávalo knock-outu, naštěstí rozhodčí odpískal konec a jaro si vzalo čas na odpočinek – další kolo už, jak všichni doufáme, ukáže svou pravou sílu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *